Halojen Free Kablolar

Halojenden arındırılmış kablolarda kullanılan malzemeler flor,klor,brom ve iyot elementlerinin hiçbirini içermez ve bu kablolar yangın sırasında alevi iletmez,yoğun duman tabakası oluşturmaz,çevreye zararlı olan toksit ve korozif gazları üretmez ve en yüksek seviyede can ve mal güvenliği sağlarlar.

Halojen Nedir?
   Halojen,metallerle birleşerek kolaylıkla tuz meydana getiren flo,klor,brom ve iyot gibi elementlerin genel adıdır.

Halojenden arındırılmış (Halojen Free)kablo ne demek?
   Halojen içerikli yapı malzemelerin yanması neticesinde oluşan HCI(Hidroklorür)gazı ortamdaki CO2,CO ve su ile birleşerek hidroklorik asit oluşturur ve bu asit insanlara ve elektronik cihazlara zarar verir.

   Bugün Avrupa'da ve Amerika'da topluma açık yapılarda, standartların gereklerine göre imalatı yapılmış LSOH(Low Smoke,Zero Halojen-Halojenden arındırılmış,düşük duman yoğunluklu,alev geciktirici)kablolar kullanılmaktadır.
Yangın ortamında 180 dakikaya kadar işlevini sürdüren, alevin yayılmasını önleyen, zehirli gazlar çıkarmayan ,görüşe mani duman yoğunluğu düşük, korozif ortam oluşturmayan,halojenden arındırılmış yüksek işletme emniyetini güvence altına alır.Yoğun yerleşim  ve yaşam birimlerinde,maddi değeri yüksek tesislerde yangının yaratacağı tehlikelerin ve tahribatların en alt düzeyde tutulması halojen free teknolojisiyle sağlanabilir.

   Genelde düşük düzende tek başına PVC yalıtkanlı kabloların sınırlı alev iletme özelliği olmamasına rağmen, yanma esnasında ortaya çıkan, can ve mal güvenliğini ciddi boyutlarda tehdit eden yoğun duman ile toksit gazlara  karşı bilhassa kablonun demetler halinde döşenmesi  halinde gerekli tedbirlerin alınması zorundadır.

   Demetler halinde döşenmiş PVC yalıtkanlı kabloların yanması sırasında,görüşü engelleyen duman yoğunluğu kaçış sırasında panik yaratır,kurtarma ve söndürme çalışmalarını zorlaştırır.Karbon monoksit, karbondioksit gibi zehirli gazların solunması ölümlere sebebiyet verir.Ortamdaki mevcut nem ile oksijenin yanan malzemedeki klorür  ile reaksiyona girmesi ile oluşan korozif tesirli  tuz asidi elektrik,elektronik ve benzeri cihaz ve tesislerde önemli hasarlar meydana getirir.Bu riskleri büyük ölçüde azaltmak için geliştirilen üstün vasıflı kablolar,diğer taraftan PVC yalıtkanlı kablolar elektrik,mekanik  ve kimyasal yönden bütün özelliklere sahiptir.

 

 

LANGUAGE

ANA MENÜ

YENİ KABLOLAR

SİCA SİLİKON KABLO
SİCABO SİLİKON KABLO
SİCABO SİLİKON KABLO

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_counterBugün40
mod_vvisit_counterDün97
mod_vvisit_counterBu Hafta137
mod_vvisit_counterBu Ay2560
mod_vvisit_counterToplam103418
You are here: Home ÜRÜNLERİMİZ Halojen Free Kablolar

KALİTEMİZ

KALİTEMİZ - birelkablo

EN ÇOK İNCELENEN KABLOLAR

İRTİBAT

BİREL KABLO SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
E-posta: info@birelkablo.com.tr Bu e-posta adresi spam botlarından korunmaktadır. Görmek için JavaScript açık bir şekilde girmelisiniz.
Telefon: 90 212 293 65 00 - 293 65 01 - 244 09 90
Faks: 90 212 292 24 43
buy cell phone spy software malaysia phone tracker for iphones mobile spy for iphone 5 spy mobile for nokia x2 here android call spy android camera site jailbreak spy without other phone dump your free phone tracker app for kenya is link find spyphone jar chomikuj phone tracker for nokiax3 best press spy cams mobile spy kundigen find spy find out if spouse is cheating on phone press spy phone x iphone text message tracker java is it possible to hack whatsapp invisible cell free cell phone locator app Препарат для увеличения потенции